Dnes je štvrtok, 29.september 2022, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zistili prieťahy pri rozhodovaní o sťažnosti vyšetrovateľa z kauzy poľovníckej chaty

august 09, 2022 - 16:25
Prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera uložil prokurátorke bezodkladne rozhodnúť o sťažnosti vyšetrovateľa Martina J. voči obvineniu.
Foto: 

Prvý námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera preskúmal z hľadiska plynulosti konania postup prokurátorky rozhodujúcej o sťažnosti policajného vyšetrovateľa Martina J. proti uzneseniu o vznesení obvinenia v trestnej veci mediálne známej ako „Poľovnícka chata" a zistil prieťahy v jej konaní. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Doplnil, že Kandera absolvoval s prokurátorkou pohovor a zároveň jej uložil bezodkladne vo veci rozhodnúť.

Nitrianska krajská prokuratúra obvinila ešte v apríli vyšetrovateľa Martina J. v súvislosti s nahrávkami z poľovníckej chaty v Čifároch pri Leviciach zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Podľa prokuratúry bol totiž realizačný návrh na vyhotovenie nahrávok neopodstatnený a podozrenia o pytliactve, ktorými argumentoval vyšetrovateľ, sa nepotvrdili. Nahrávky z leta 2021 zachytili stretnutia expremiéra Roberta Fica s podnikateľom Miroslavom Bödörom alebo advokátmi Marekom Parom a Pavlom Gašparom.

- - Inzercia - -