Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tatranský hotel podporuje mladé talenty. Lobby sa stáva pódiom

júl 02, 2022 - 08:00
Hotely patriace do siete Kempinski podporujú mladé hudobné talenty. Jednotlivé hotely poskytnú svoje lobby, aby sa z nich stalo pódium pre miestnych študentov umenia. Do iniciatívy „Kempinski Concertini“ sa zapojil aj tatranský hotel a nielen hoteloví hostia, ale aj miestni, si môžu počas školského roka prísť pozrieť vždy v jednu sobotu v mesiaci o 14:00 vystúpenie talentovaných študentov Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach.
Foto: 

„Počas celého fungovania nášho hotela sa našim hosťom snažíme prinášať podujatia, ktoré sú spojené s umením, či už ide o koncerty alebo výstavy umeleckých diel. Mladé talenty z konzervatória sme podporovali už pred pandémiou a aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do celosvetovej iniciatívy Kempinski Concertini, pretože podporu miestnych talentov považujeme za veľmi dôležitú,“ vysvetľuje Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras. „Rovnako ako v predkovidovom roku 2019, kedy mali koncerty veľký úspech u našich hostí, aj v roku 2022 sme študentom konzervatória poskytli Lobby Bar nášho hotela, ktorý sa premenil na pódium a sme veľmi radi, že prezentujú svoje umenie práve tu v srdci tatranskej prírody,“ doplnila Kathrin Noll.

„Možnosť, ktorú študenti konzervatória dostávajú vďaka projektu Kempinski Concertini, si veľmi vážime. Interpreti, ktorí chodia do hotela vystupovať, musia mať väčší repertoár, pretože koncert s prestávkami trvá až tri hodiny,“približuje spoluprácu Róbert Galovics, riaditeľ školy Konzervatórium Jozefa Adamoviča v Košiciach. Repertoár umelcov je vždy prispôsobený komornej atmosfére hotelového lobby, skladby sú z obdobia baroka, klasicizmu, romantizmu aj z 20. storočia. 

Na poslednom koncerte pred prázdninami vystúpila v sobotu 18. júna 2022 flautistka Miroslava Rybická, ktorú na klavíri sprevádzal Matej Stašík. Svoj talent tiež prítomným, nielen hotelovým hosťom, predviedli aj gitarista Daniel Pleteník a klavirista Jozef Sklenčár.

- - Inzercia - -