Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Východ pozor! SÚŤAŽ O LÍSTKY

jún 16, 2022 - 19:25
Najväčšia slovenská folklórno-symfonická show FOLKLÓR VO FRAKU prichádza otvoriť letnú turistickú sezónu na breh východoslovenského mora, Zemplínskej Šíravy. Monumentálna hudobná show s viac ako 100 špičkovými umelcami na pódiu, ktorá sa uskutoční v areáli amfiteátra v obci Vinné, s atraktívnou kulisou Zemplínskej Šíravy a Vihorlatských vrchov a predstaví najkrajšie slovenské ľudové piesne v novom impozantnom šate. Súťažte s nami o 1+1 lístky. Víťazov bude až 10 a každý z vás vyhrá po 2 lístky.
Foto: 

Renomovaní slovenskí sóloví speváci rôznych hudobných žánrov ponúknu, v sprievode symfonického orchestra Slovenskí Symfonici, speváckeho zboru LÚČNICA a ľudovej hudby SOKOLY, pod taktovou zemplínskeho rodáka, šéfdirigenta Adriana KOKOŠA, výber tých najpopulárnejších folklórnych skladieb, ktorý určite ocenia nie len fanúšikovia tradičného slovenského folklóru, ale všetci milovníci kvalitnej hudby.

FOLKLOR VO FRAKU - Zemplínska Šírava - 24.6.2022

Video pozvánka dirigent Adrian Kokoš:

Dirigent Adrian Kokoš pozýva na koncerty FOLKLÓR VO FRAKU

Najvyššiu umeleckú kvalitu koncertu garantujú prominentní interpreti, ako operné spevácke hviezdy Adriana KUČEROVÁ a Miroslav DVORSKÝ, rock-popová diva a pyšná východniarka Katarína KNECHTOVÁ, populárny herec a spevák Filip TÚMA a obľúbený folklorista Kristián DUFINEC s kapelou ICONITO. V rámci sprievodného programu sa diváci môžu tešiť na medzinárodne úspešný spevácky zbor z Michaloviec Pro Musica – Magnolia a Folklórny súbor ZEMPLÍN. Divákov bude týmto mimoriadnym večerom sprevádzať moderátor Štefan Skrúcaný.

Video pozvánka Štefan Skrúcaný: 

Štefan Skrúcaný a kapela Sokoly pozývajú na FOLKLÓR VO FRAKU

„Tak ako väčšina Slovákov, aj my považujeme ľudové piesne za národné bohatstvo a preto sme hľadali s dirigentom Adrianom Kokošom nové možnosti ich prezentácie na najvyššej umeleckej úrovni. Sme presvedčení, že napriek najvyššiemu umeleckému štandardu, ktorý koncert FOLKLÓR VO FRAKU ponúkne, nepatrí takýto projekt len do koncertných sál, ale aj do regiónu Zemplín, ktorý je rodiskom nepreberného množstva krásnej slovenskej ľudovej hudby. My hudbu milujeme a chceme jej krásu zveľaďovať a preto je ambíciou projektu FOLKLÓR VO FRAKU  prostredníctvom novej atraktívnej formy umeleckého spracovania zaujať nie len odborníkov a obdivovateľov slovenského folklóru, ale aj širokú verejnosť a hlavne generáciu mladých ľudí. vysvetľuje šéf agentúry Slovak Productions Bernát Štefan.

Video pozvánka: Pro Musica Magnolia: 

Detský spevácky zbor Pro Musica-Magnólia pozýva na FOLKLÓR VO FRAKU

„Je to pre mňa muzikantsky veľmi zaujímavé podujatie. Pôjde o ľudové piesne upravené pre symfonický orchester a keďže milujem folklór, teším sa, že si spolu s divákmi zaspievam východoslovenské pesničky. No a spievať so zborom Lúčnica je vždy obrovský zážitok a spevácka výzva. Čím som staršia, tým ma ľudová hudba viac ma fascinuje. Máme byť na čo pyšní, pretože naše piesne sú prekrásne. Každý kraj má tie svoje. A vôbec to nie je jednoduchý žáner, spievať ľudové piesne je pre mňa vždy pocta,“ nadšene konštatuje pyšná východniarka Katarína Knechtová.

Video pozvánka Katarína Knechtová: 

Katarína Knechtová pozýva na koncerty FOLKLÓR VO FRAKU

Projekt bol spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita. #folklorvofraku#rozhybanykraj #krajsveta #kosiceregion

Držíme vám palce!

 
1 Štart 2 Dokončiť

- - Inzercia - -