Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výber správneho kávovaru do domácnosti môže poriadne potrápiť

január 07, 2022 - 10:00
Ak máte tip top vybavenú domácnosť a k celkovej spokojnosti vám chýba už iba kávovar, prezradíme vám zopár univerzálnych rád, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere. Aj v tomto prípade platí, že hneď v úvode si treba položiť otázky, ktoré nám rozhodovanie uľahčia.
Foto: 
kávoholik

Dôležité sú naše chute

Možno prekvapujúco, prvá otázka by nemala byť, aký kávovar si chceme kúpiť ale ako si chceme kávu pripravovať a vychutnávať? Či uprednostňujeme espresso alebo cappucino, prípadne iný druh kávy. Toto spravidla vieme vyriešiť rýchlo, pretože poznáme svoje chute a rovnako tak chute členov našej domácnosti.

 Námaha vs. kvalita

 Ďalšia, už zásadnejšia otázka je, v akej kvalite daný kávový nápoj preferujeme. Kávoholici vedia, že espresso z automatického kávovaru chutí inak, ako z poriadneho pákového. Kávu z automatu síce pripravíme rýchlejšie a pohodlnejšie, prakticky bez námahy. Žiaľ, výsledkom je priemerne pripravený nápoj, s minimálnou možnosťou akokoľvek ovplyvniť výsledok v šálke. Preto ak preferujete výberovú kávu, pri automatickom kávovare veľmi rýchlo narazíte na hraničné limity a prestanete ho používať. A budete predsa len hľadať pákový.

kavoholik_3.jpg

Výber správneho kávovaru do domácnosti môže poriadne potrápiť
Foto: 
kávoholik

Na množstve záleží

Otázkou tiež je, aké množstvo kávy plánujete doma pripravovať. Kávovary na prípravu dvoch káv denne sú iné ako tie na 40 šálok denne. Pri výbere si preto treba pozrieť aj kapacitu prístroja. V prípade, že by ste si neboli s údajmi v nej istí, pokojne sa obráťte na nás, radi vám poradíme.

Dizajn, ktorý nám spraví radosť

Dôležitý je tiež dizajn. Pre mužov je to možno menej podstatný parameter, no na farbe a tvare skutočne záleží. Treba totiž určite pamätať na to, že kávovar si domov kupujete na pár rokov, a preto estetická rovina tiež mieša karty pri samotnom výbere. Nebudete sa predsa každé ráno pozerať na škaredý kávovar.

Ak si nie ste istí, obráťte sa na profesionálov

V tomto článku zámerne nepreferujeme žiadne konkrétne modely ani výrobcov. Častokrát sa totiž stretávame s mylnými názormi, ktoré vyplývajú zo zle pochopených reklamných informácií. Ako príklad uvedieme to, keď si niekto myslí, že kávovar s tlakom 24 bar robí lepšiu kávu než ten, ktorý ich má menej. Nie je to pravda, pretože napríklad profesionálne kávovary používajú konštantný tlak 9 bar, čo stačí na vyextrahovanie espressa z dobre pomletého zrna. Preto aj na záver zopakujeme, že ak si nie ste istí neváhajte nás osloviť. Radi vám s výberom pomôžeme.

- - Inzercia - -