Dnes je štvrtok, 29.september 2022, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ženské myšlienky po rozhodnutí žiť zdravšie

apríl 16, 2021 - 19:46
Milé ženy, poznáme to všetky. Neustály tok myšlienok, ktorý reprezentujú dve stránky osobnosti. Jedna s krídelkami, druhá s rožkami a chvostom.
Foto: 
shutterstock.com

Prechod na zdravší životný štýl je už beztak dosť radikálne rozhodnutie. Dopredu tušíš, že pizza zajedená kvalitnou dávkou zmrzliny bude čoskoro vzdialeným snom (ak nerátame plne využité cheat days). Akonáhle sa odhodláme splniť vetu: „Už viac nečakám na pondelok, začnem hneď od zajtra,“ nastáva boj. Totiž, aktívny život si okrem cvičenia žiada i zmenu jedálnička a celkovo, stravovacích návykov.

Začiatky sú proste ťažké v čomkoľvek, takže je úplne prirodzené ocitnúť sa na rázcestí, v rámci ktorého prepočítavame ako zmätená navigácia v bezsignálových oblastiach. Nájdeš sa aspoň v jednej z nasledujúcich situácii?

- Keď sa tvoja brutálna motivácia rozhodne zamávať na rozlúčku po prvej sérii.

- Keď prejdú dva tréningy a ty už pred zrkadlom hľadáš ten naložený sixpack, ktorý sa derie na slobodu.

- Keď v supermarketoch odrazu tráviš viac času než v butikoch s oblečením.

- Keď sedíš na návšteve, kde na stôl položia trojchodový obed s dezertom, a ty musíš zahrať sýtu, lebo jedlo v tomto prípade funguje na princípe večerného výjazdu s kamoškami: dám si ešte do druhej nohy a stačí. Znenazdajky máš však viac nôh než samotná chobotnica a po desiatom prestávaš rátať.

- Keď sa chceš podeliť so svetom, aký brutálny tréning si si dopriala, no pri pohľade do zrkadla si len zopakuješ fitness citát: „Makaj na sebe (radšej) potichu a v súkromí.“

- Keď si na tréningu pridáš extra záťažové série a ráno na seba nemáš pekného slova, pretože jediný spôsob ako prepraviť svoje zúbožené telo zo spálne do kúpeľne je hodiť sa o zem a odrážať sa lakťami, ak vôbec.

- Keď sa celý deň striktne držíš stravovacieho plánu a na večer nájdeš výborný pútavý seriál (toľko druhov čipsov a tyčiniek existovalo aj predtým?)

- Keď prvýkrát skúšaš nové zdravé recepty a pri pohľade na ne si povieš „mohla by som byť šéfkuchár,“ ale po ochutnaní by si samej sebe dala hodinovú výpoveď.

- Keď sa rozhodneš, že začneš s aktivitami v exteriéri, zbadáš nad hlavou trojmilimetrový obláčik (no nič, z tohto bude búrka, neriskujem).

- Keď pri skúšaní jógy či pilatesu zisťuješ, že tvoje mentálne rozpoloženie je na leveli psychiatria, keďže miesto pokoja na duši chytáš akurát kŕče do lýtok a následne totálne tlaky od nervov.

- Keď si myslíš, že čas fičí rýchlosťou blesku, vyskúšaj plank. Po subjektívnych 12 rokoch pozrieš na stopky, kde ukazuje konkrétne 10 sekúnd a 25 stotín.

- Keď ťa večer chytí chuť zjesť aj vlastné zápästia, ideš radšej do postele, kde počítaš koľko hodín spánku musíš prežiť, aby si sa dostala k raňajkám.

- Keď kontroluješ svoj deň v kalorických tabuľkách a analyzuješ počet brušákov, lebo z rohu komory s tebou flirtuje nedotknutá tabuľka čokolády.

- Keď si plná očakávaní objednávaš pomôcky na cvičenie a po jednom použití rozmýšľaš, kde je hranica odlišujúca expander a mučiace prístroje z katakomb starých 4 storočia.

- Keď sa po niekoľkomesačnom zvažovaní konečne odhodláš chudnúť, tvoja kamoška si z čista jasna nájde novú záľubu. Akú? No predsa pečenie gigantických donutiek vo všetkých príchutiach s posýpkami a lietajúcimi jednorožcami. Jasné!

- - Inzercia - -