Dnes je štvrtok, 29.september 2022, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 vecí, ktoré robia katastrofické svokry

november 13, 2020 - 14:03
Jedného dňa sa dopracujeme do fázy, kedy sa z nás okrem matiek stanú svokry. Vtedy máme na výber, do ktorej kolónky sa začleníme. Či už budeme v kategórii milovaná druhá mama alebo svokra, na úkor ktorej vznikajú sarkastické vtipy, už je len na nás.
Foto: 
shutterstock.com

Svokra alias nočná mora každej nevesty robí týchto 5 vecí:

1. Zasahuje do manželstva

V prípadoch kedy svokra nadobúda presvedčenie, že dokáže vytiahnuť aj Artušov Excalibur, prichádza okrem nevestinej migrény aj známa fráza: „Vzala som si teba a nie tvoju matku.“ Na tomto podklade vznikajú časté hádky končiace perinami v obývačke.

2. Stavia syna do pozície „buď ja alebo manželka“

Mama je len jedna. To je pravda. Nemožno sa však na toto odvolávať večne. Ako matky počítame s tým, že sa náš malý chlapček jedného dňa vydá na vandrovku a ožení sa. Nepochybne je preňho maximálne nekomfortné, keď ho zo západnej strany miestnosti hypnotizuje matka a z východu manželka.

3. Všetko, čo nevesta urobí je zle

Reči typu: „Toto by som sem určite nedávala, posteľ má byť otočená opačným smerom, tie kvety sú otrasné, nedá sa to jesť“ a milión ďalších, sú vážne nepríjemné. Rešpektujme odlišnosť vkusu a cit pre detail. Najhoršia alternatíva je, ak podobné poznámky používa iba ako zásterku a v skutočnosti si do synovej manželky chce iba rypnúť.

sdiugabhjdv.jpg

Foto: 
shutterstock.com

4. Príde na návštevu bez toho, aby o sebe dala vedieť predom

Éra bleskového príchodu do synovej detskej izby je už dávno preč. Svokra by mala rešpektovať súkromie manželov bez ohľadu na to, či sa jej to páči alebo nie. V takýchto situáciách stačí, ak ju prijmete zamyslieť sa nad tým, ako by sa cítila ona, keby bola vo vašej situácii.

5. Stará sa do výchovy vašich detí

Odjakživa platí, že ak rodičia zakážu, stará mama dovolí. Pokým sa držíme na úrovni jedného lízatka počas zákazu sladkého, nič sa nedeje. Problém ale nastáva, keď babka zasahuje do základnej výchovy. Áno, svojho syna ste vychovali ukážkovo, ale toto je naše dieťa, my sme rodičia a platia naše pravidlá. Nikto svokre nezakazuje vyjadriť svoj názor pretože niekedy skutočne príde s myšlienkou, ku ktorej sa rodičia vo finále priklonia. Avšak vo všetkom treba nájsť ten správny balans.

- - Inzercia - -